Zeszyt Diaspro

Tu ma zeszyt Diaspro

Temat : Koty.

1). Koty domowe.
Koty domowe to ssaki, które przywiązują się do ludzi, ale nie należy ich zmuszać do tego żeby kogoś polubiły, bo z czasem przyjdzie na to pora. Są one w różnych barwach oraz jest ich bardzo dużo gatunków np. persy ale najbardziej znane to dachowce. Pod żadnym pozorem nie wolno męczyć kota, ale należy o niego dbać. Posiadaczem kota powinna zostać tylko osoba odpowiedzialna.

2). Koty dzikie.
Dzikie koty, to te które żyją na wolności, których nie da się udomowić. Większość z nich jest bardzo niebezpieczna więc gdy zobaczymy jakiegoś dzikiego kota, lepiej się do niego nie zbliżać. Bardzo szybko się usamodzielniają.

Zadanie domowe:
1.Zrób notatkę w zeszycie
2.Opisz innego kotka domowego.
3.Wymień dwie grupy dzikich kotów nie drapieżnych.
4.Powiedz w jaki sposób lew atakuje swoje ofiary.
5.Wymień inne grupy kotów dzikich i drapieżnych

Za notatke w zeszycie masz 7+ jeszcze zadanie Wink

Temat:Dzielenie w zakresie 100

Zad. 1. Oblicz:
a) 10:2 = 5
b) 30:9 = 3,3
c) 50:10 = 5
d) 99:20 = 4,95
e) 20:6 = 3,3

Zad. 2 Rozwiąż zadanie:
Mama dała Alkowi 4 opakowania cukierków, w każdym opakowaniu po 80.Do Alka przyszedł kolega. Ile opakowań cukierków musi mieć Alek, żeby miał po równo z kolegą?

Obliczenia: Alek miał 4 paczki cukierków po 80 sztuk w każdej tj. 4*80=320 cukierków. Musiał podzielić się z kolegą tak aby mieli po równo. Więc 4:2=2.

Odpowiedź: Alek ma dwa opakowania cukierków i jego kolega również. Czyli Alek ma 160 cukierków i jego kolega też

Zad. 3 Ułóż samemu zadnie i je rozwiąż

Mama napisała Julii kartkę do sklepu, Julia miała kupić:
0,5 kg. Jabłek
1kg cukru
4 cytryny.
Julia dostała na to 10 złotych. W sklepie okazało się,że kilogram jabłek kosztuje 4 złote, cukier 3 złote, a 12 cytryn 3 złote.
Ile Julia zapłaciła w sklepie i ile jej zostało reszty?

Rozwiązanie:
4: 2= 2 zł. Tyle zapłaciła za jabłka.
Za cukier zapłaciła 3 złote.
3:3=1 zł, a tyle zapłaciła za cytryny.

Odpowiedź:
Julia zapłaciła w sklepie 6 złotych, reszty zostało jej 4 złote.

Ostatnio zmieniony przez Diaspro dnia Pią 18:00, 04 Sty 2008, w całości zmieniany 1 raz

Zadanie o H2O

Cleo, Emma i Rikki jak co wieczór umówiły się na spacer po plaży ,żeby pogadać o tym co przytrafiło im się dzisiejszego dnia. Emma zaczęła opowiadać przygodę, która jej się dzisiaj przytrafiła. Gdy rano poszła do szkoły, dowiedział się ,że będą dzisiaj zajęcia na basenie. Bardzo chciała ich uniknąć, dlatego wymyśliła wymówkę, że musi iść do domu bo jej babcia jest chora ale Emma wcale nie poszła do domu, tylko ukryła się za drzwiami i podglądała jak inni pływają. Gdy wszyscy poszli się ubierać, na basenie został tylko Byron , który nie potrafił za bardzo pływać i dlatego został jeszcze. Chciał się nauczyć pływać , aby zaimponować właśnie Emmie, która co wieczór obserwował jak pływała w morzu. Ale gdy tylko zbliżył się do głębszej wody na basenie zaczął się topić, Emma nie wiedziała co ma zrobić, jeśli się ujawni to złamie przysięgę i straci swoją moc, ale co tam Byron jest ważniejszy. Wyskoczyła szybko ze swojej kryjówki i wskoczyła do basenu, uratować Byrona. Nogi momentalnie zamieniły się w płetwy, ale , gdy tylko zobaczył to Byron od razu stały się znów nogami, a Emma straciła swoją moc. Gdy później opowiedziała o wszystkim Byronowi to był jej bardzo wdzięczny, że tak się dla niego poświęciła i zostali para.
Gdy Emma opowiedziała o tym przyjaciółką nie chciały jej uwierzyć. Ale udowodniła im to wchodząc do morza i nie zamieniając się w syrenę. I tak oto z trzech syren pozostały tylko dwie.

Temat: Bloom

Zad. 1 Bloom jest czarodziejką, która nieświadoma swych mocy wychowała się na Ziemi. Swoje moce odkryła przez przypadek gdy zobaczyła ,że Stella walczy z Knutem. Następnie Stella zaproponowała jej ,że weźmie ja do szkoły w której ona się uczy tzn. Alfei. Tam Bloom stopniowo odkrywała swoje moce. Dowiedziała się że posiada potężną moc, jaką jest płomień smoka i że jest księżniczką zniszczonej planety Domino oraz że miała siostrę o imieniu Dafne. Poznała również wspaniałego chłopaka Skaya. Ma ona króliczka Kiko, oraz pięć wspaniałych przyjaciółek na których zawsze może polegać

Ostatnio zmieniony przez Diaspro dnia Pią 19:06, 18 Sty 2008, w całości zmieniany 1 raz
Zeszyt Diaspro