Zeszyt Kadjili

Dołączył: 07 Lip 2008

Tutaj są moje notatki z lekcji

Droga Kadjilo,zostałaś przydzielona do mojej klasy proszę odrobic wszystkie zaległe lekcje!(Chodzisz do 1a)

Lekcja
Temat: Surchawki

Surchawka jest pięknym kwiatem. Gdy nie podlewa się go 8 razy dziennie to zwiędnie na następny dzień. Ma także magiczne właściwości. Ma niebieskie lub różowe płatki. Jak wypowie się odpowiednie zaklęcie potrafi przemówić przyszłość ludzkim głosem (to są jego właściwości magiczne), jednak zdarza się to rzadko, że ktoś wie jakie jest zaklęcie. Ziarenka surchawki można znaleźć w Lesie Strachów lub kupić w kwiaciarni w Magix. Bardzo szybko rośnie, nie lubi bardzo być na słońcu- słońce wtedy wyciska z niego całą wodę na deszcz. Warto go wystawiać na deszcz, bo przez tydzień nie trzeba go podlewać. W nocy należy wystawiać surchawkę na dwór, bo jej właściwości magiczne się powiększą o wiele więcej. Gdy się wyrwie płatek Surchawki i rozerwie na pół to wysypują się ziarenka surchawek, które także można zasadzić, ale też można zrobić z tych ziarenek zupę. Jest bardzo smaczna i dzięki niej można zdobyć dodatkową moc jednak ziarenko Surchawki kosztuje fortunę, w lesie strachów można je znaleźć w posiadłości Tibbora, który nie wypuszcza czarodziejek.

Zad. Domowe

1. Zrób notatkę w zeszycie.
2. Powiedz coś o Surchawce.
3. Jakie właściwości magiczne ma surchawka?
4. Jak wyobrażasz sobie surchawkę? Opisz jak wygląda w twojej wyobraźni.

2. Surchawka jest trudnym do zdobycia kwiatem. Jest piękna. Wymaga wiele uwagi.
3. Kiedy wypowie się odpowiednie zaklęcie Surchawka w języku ludzkim przepowiada przyszłość lecz to się zdarza bardzo rzadko (prawie nikt nie zna zaklęcia).
4. W mojej wyobraźni Surchawka jest kwiatem wysokości tulipana. Ma liście jak stokrotka tylko, że różowe lub niebieskie. Łodyga jest gruba i bez liści. Środek jest żółty i ma pręciki.

Ostatnio zmieniony przez Kadjila dnia Nie 15:17, 27 Lip 2008, w całości zmieniany 1 raz

Lekcja
Temat: Wprowadzenie do transmutacji.

Transmutacja jest bardzo złożoną dziedziną magii, która polega na przemienieniu jednej rzeczy w inną. Możliwe jest także transmutowanie większej liczby przedmiotów, oraz transmutacja ograniczona (transmutacja organizmów żywych). Wymaga skupienia i perfekcji. Nawet najmniejsze przejęzyczenie się może skończyć się tragicznie zarówno dla danego przedmiotu lub organizmu oraz dla czarodzieja wykonującego daną transmutację.
"Transmutacja" pochodzi z języka łacińskiego- trans- poprzez, mutatio- zmiana. Wspomnienia o transmutacji można znaleźć w mitach, bajkach ludzi z Ziemi na całym świecie. W każdej przemianie transmutacyjnej można wydzielić trzy części: transmutant, transmutacja i wynik transmutacji.
Transmutant + Transmutacja = Wynik Transmutacji
Transmutacja w zapisie wyżej nie oznacza nauki przemiany jednego w drugi, ale zaklęcie, którym przemieniamy transmutanta w wynik transmutacji.
Transmutant (zwany: substratem lub supproduktem) jest to przedmiot, który zmieniamy w inny.
Wynik transmutacji (produkt transmutacji) jest to obiekt lub obiekty, które powstały w wyniku przemian transmutanta.
Supprodukt - jest to przedmiot lub organizm, który transmutujemy, np. przy transmutacji muchy w pająka. Supproduktem jest mucha.
Produkt - jest to przedmiot lub organizm w który transmutujemy, np. przy transmutacji myszy w żabę produktem jest żaba.

Zad. domowe
1. Zrób notatkę w zeszycie.
2. Powiedz co to jest transmutacja?
Transmutacja jest to złożona dziedzina magii, która przemienia jedną rzecz w inną.
3. Supprodukt różni się od produktu tym, że supprodukt jest to przedmiot (lub organizm), który transmutujemy, a produkt jest to przedmiot (lub organizm), w który transmutujemy.

Ostatnio zmieniony przez Kadjila dnia Nie 15:32, 27 Lip 2008, w całości zmieniany 1 raz
Zeszyt Kadjili