Zeszyt Kammi

Tu jest mój zeszyt

Temat:Surchawki

Surchawka to piękny kwiat potrzebujący dużo czasu gdy nie podlwea się go 8 razy na dzień na następny zwiędnie.Ma także właściwości magiczne ma niebieskie lub różowe płatki.Jej właściwości magiczne są takie ,że jak wypowie się odpowiednie zaklęcie potrafi przemówić przyszłość ludzkim głosem jednak rzadko się zdarza ,że ktoś wie jekie zaklęcie wymówić żeby kwiat przemówił,ziarenka surchawki można znaleść w lesie strachów lub kupić w kwiaciarni w magix kwiat bardzo szybko rośnię nie lubi bardzo być na słońcu wtedy słońce wyciska z niego całą wodę na deszcz warto go wystawiać na deszcz bo przez tydzień nie trzeba go podlewać.W nocy należy wystawiać surchawkę na dwór bo jej właściwości magiczne się powiększą o wiele,wiele więcej . Gdy się wyrwie jej płatek i rozpołowi ma pół to wysypią się siarenka surchawek które także można zasadzić ale też można zrobić z tych ziarenek zupę jest bardzo smaczna i dzięki niej można zdobyć dodatkową moc jednak ziarnko surchawki kosztuje fortune,w lesie strachów mozna je znaleść w posiadłości tibbora który nie wpuszcza czarodziejek.

Zad.Domowe

1.Zrób notatkę w zeszycie

2.Powiedz coś o Surchawce

3.Jakie właściwości magiczne ma surchawka?

4.Jak wyobrażasz sobię surchawkę? Opisz jak wyglada w twojej wyobraźni.

Z zeszytu dostajesz 3 bo kopiujesz lekcje a nie robisz notatek Sad

Temat:wprowadzenie do transmutacji
Transmutacja to bardzo złożona dziedzina magii.Polega ona na przemienieniu jednej rzeczy w inną.Kiedy nawet troszeczkę się przejęzyczymy może się źle skończyć zarówno na nas jak i na przedmiocie/organizmie którego transmutujemy.

wiesz 4 za zeszyt możesz poprawic na 7+ bo napisz trochę więcej

Zeszyt Kammi