Zeszyt karolki

Mój zeszyt

Transmutacja- to bardzo złożona dziedzina magii polegając na przemienieniu jednej rzeczy w inną (np. zapałki w igłę). Możliwe jest także transmutowanie większej liczby przedmiotów, oraz transmutacja organiczna (transmutacja organizmów żywych). Wymaga wielkiego skupienia oraz perfekcji. Nawet najmniejsze przejęzyczenie się, źle wypowiedziane zaklęcie może skończyć się tragicznie zarówno dla danego przedmiotu (lub organizmu) jak i dla czarodzieja wykonującego daną transmutację.

ProduktTo rzecz lub stworzenie które...No wyjaśnie.Jak muche transmutujemy w pająka to pająk jest produktem bo w niego transmutujemy muche.

Zadanie dodatkowe teraz bez kopiowania wytłumacze co to jest transmutacja

Po co to skopiowałaś?

TransmutacjaTo złożona dziedzina magi<nawet bardzo>Polega ona nanp.Zmienienie kredki w gumke ja transmutacje nazywam...Przemiana w inny obiekt lub stworzenie Oczywiście nie mowie tak na lekcjach.Jest też transmutacja organiczna organiczna już nam wiele mówi wystarczy sobie powidzieć organizm czyli się transmutuje siebie naprzykład w Kadjile .Jednak zeby opanować tą sztuke trzeba wiele cierpliwości i skupienia .Jeśli chodź raz sie pomylisz,to z transmutacji organicznej.

Temat:Smoki

Smoki to jedne z największych drapieżników atakują one w różne sposoby

Sposób.1

Atak z góry

Polega na tym ze smok leci,leci za tobą i...Haaaaapsss skacze na ciebie i cię najpierw zabija a potem je.

Sposób.2

Atak z dołu

Polega na tym ze jesteś koło przepaści smok wylatuje z niej i nagle cię zjada.

Sposób.3

Atak z boku

Polega że smok idzie koło ciebie i nagle cię zjada

Opis smoka

Smok jest ogromny ma ogromne skrzydła zieje ogniem i ma taki duży ogon że nawet nim może cię zabić.

Ostatnio zmieniony przez Karolka dnia Wto 19:07, 15 Sty 2008, w całości zmieniany 1 raz

Lekcja 1
Temat: Magia wody.

Żywioły tworzą świat. Cała natura jest symbolicznie podzielona na żywioły, które przejawiają się w pewien sposób we wszystkim. My, ludzie, w głównej mierze składamy się z wody, oddychamy powietrzem, nasze ciało jest materią, a nasze działania są ogniem. Oczywiście jest to duże uproszczenie.

Jako pierwszy podstawowe żywioły określił w V wieku grecki filozof Empedokles. W starożytnych Chinach Pinyin Wu Xing opisał świat pod względem pięciu podstawowych jakości: ziemi, metalu, wody, drewna i ognia. W Indiach w III wieku n.e. Ishvarakrsna wyodrębnił również pięć elementów: powietrze, ogień, wodę, ziemię i przestrzeń.

Żywioły mają swoich opiekunów, duchy, no i oczywiście swoje właściwości, cechy charakterystyczne. W magii komunikujemy się z owymi właściwościami, które są w każdym z nas: wzmacniamy je, odkrywamy, aby osiągnąć określony efekt. Można komunikować się z żywiołami na wiele sposobów. Jednym z nich jest przywoływanie opiekuna czy ducha danego żywiołu - jest to pewien rodzaj energii manifestującej się w konkretnej postaci. Dzięki temu (tej postaci) łatwiej możemy się z nią komunikować: rozmawiać, radzić się jej, prosić ją o wsparcie, czy też o wypełnienie naszego ciała, umysłu i ducha określoną jakością.
Możemy też przywoływać wizje, które kojarzą się z danym żywiołem: energii, światła czy konkretnego obrazu, a następnie pracować z nimi. Kolejnym sposobem jest odgrywanie roli danego żywiołu poprzez ruch, taniec, śpiew, wzbudzanie w sobie odczuć charakterystycznych dla danej jakości.
Na siatce bagua woda reprezentuje kierunek północny.

Woda w sztuce Feng Shui ma ogromne znaczenie, gdyż to właśnie ona reprezentuje bogactwo i obfitość. Istnieją szkoły, które prowadzą oddzielne kursy dotyczące właśnie tego żywiołu. Wynika to z faktu, że samą wodą, jej odpowiednim umieszczeniem i poprowadzeniem, można w Feng Shui wiele pomóc, ale i można zaszkodzić.

Kolory związane z tym żywiołem to: wszelkie odcienie niebieskiego, a dla niektórych również kolor czarny; z tym, że czerń symbolizuje smutek i depresję.

Kształty związane z żywiołem wody to wszelkiego rodzaju schodki i fale.

Do żywiołu wody należą wszelkie fontanny, rzeki, jeziora, wodospady, akwaria - wszelkie obiekty stymulujące przepływ wody. Mogą to być także zdjęcia przedstawiające ocean, morze czy wodospad.

Energia wody płynie w dół i na boki, wypełnia wszelkie puste przestrzenie.

Na wodę niszcząco wpływa energia ziemi - wsysa ją i pozbawia mocy. Osłabiająco na wodę działa również zbyt wiele energii drzewa, gdyż woda karmi drzewo. Woda gasi ogień, natomiast mała ilość wody wlana do ognia stworzy parę i moc. Woda jest tworzona przez metal. Dla żywiołu metalu jest niekorzystna, gdyż powoduje korozję. Woda jest żywiołem oczyszczającym, leczącym, psychicznym. Energia tego elementu jest nam niezbędna do utrzymania dobrego zdrowia i samopoczucia, ponieważ woda jest żywiołem rządzącym miłością. Podstawową natura elementu wody jest przepływanie, oczyszczenie, uleczenie, ukojenie, miłość. Miejsca wody to: jeziora, źródła, strumienie, potoki, stawy, sadzawki, rzeki, morza, oceany, plaże, studnie, baseny, wanny, prysznice, sypialnie (pod kątem snu), ośrodki zdrowia, fontanny.)

Praca w domu
1.Przepisz lekcje do zeszytu ( notatnik).
2. Jakie są kolory związane z żywiołem wody?
3.Jakie są kształty związane z tm żywiołem?
4.Gdzie płynie energia wody?
5.Co to jest woda?
TERMIN: 1I2008

Temat:Harpie

W mitologi Greckiej oczywiście bóstwa wiatrów były one wyobraząne jako ptaki z głową kobiety i ptaka z głową mężczyzny i nawet ptaka z pół kobietę i pół mężczyznę.Nie są one zbyt drapieżne .Prześladowały jednak Fineusa zabierając mu jedzenie,jedząc je i niszczenie jego jedzenia.

Zad.Domowe

1.Wyjaśni co to takiego Harp?
2.Zrób notatke w zeszycie(nie kopiuj!)

Sprawdzała: Bloom

Za notatkę:Ocena: 5+